You are currently viewing Mire jó a csakra karkötő?

Mire jó a csakra karkötő?

Az ásvány ékszerek, különösen a karkötők között találkozhatsz egy színes csodával, amely már színes megjelenésével is elvarázsol; ez a csakra karkötő. 

Mégis, mire való azon kívül, hogy szép? Igen, jól olvasod, bizony hasznodra is lehet! 

Hallottál már a csakrákról?

Valószínűleg igen, még ha nem is tudod pontosan, mi fán terem. Napjainkban divatos kifejezésről van szó, amely a HKO-val, vagyis a hagyományos kínai orvoslással köthető össze. A csakrák a testünk energia központjai. 

Ahogyan a fizikai test ellenőrzésében és szabályozásában fontos szerepük van a belső elválasztású mirigyeknek, úgy az energetikai rendszer ellenőrzéséhez és szabályozásához fontosak az energiaközpontok, az ún. csakrák. Egy-egy energiaközpontot forgó tölcsérként képzelhetünk el, amely lehetővé teszi az energia szabad áramlását az egészséges testben. A csakra jelentése egyébként “kerék” vagy “kör”. A nők csakrái az óramutató járásával ellentétes, a férfiaké azzal megegyező irányba mozognak. 

A HKO szerint az életenergia valamennyi energiaközponton átáramlik, és mindig alulról felfelé, a gerincoszlop mentén halad. A hat csakra energiája végül egy hetedik csakrában egyesül, amely a fejtetőn található (koronacsakra). A csakrák a test elülső oldala felé nyitottak. Kivétel ez alól a gyökércsakra, amely lefelé, valamint a koronacsakra, amely felfelé nyílik. Ha a forgás lassul, az energia áramlása is lassúbb lesz, illetve blokkolódik. Következménye az egészségi állapot romlása, és az öregedés.

A hét csakra

Minden csakrához hozzárendelhetünk egy színt, hangot, elemet és szimbólumot. Ez a színskála a szivárvány színeit követi. Az aura a csakrák egymás közötti energiacseréjének nyomán jön létre. 

Hogyan működnek a csakrák?

Több, mint érdekes, hogy az energia áramlása révén szorosan összekapcsolódó hét csakra helyzete a testben nagyjából megegyezik a belső elválasztású (endokrin) mirigyek elhelyezkedésével. Minden endokrin mirigy fontos szerepet tölt be a szervezetben, a hormonok segítségével biztosítva a sejtek helyes működését. Elég belenézni egy orvosi könyvbe, és azonnal látjuk, milyen fontos, hogy ez a rendszer megfelelőképpen működjön.  Ha borul a csakrák egyensúlya, az erősen befolyásolja az ember érzelmeit és hangulatát is. 

A csakrák nemcsak a hozzájuk tartozó szervek működését irányítják, hanem saját működésüket is egymáshoz hangolják, és egyetlen célnak rendelik alá: annak, hogy egymással harmonikus viszonyban álljanak. 

Az energia testünkben csak akkor tud akadálytalanul áramlani, ha a csakrák nyitottak, ekkor tudjuk elérni azt, hogy az ember tökéletes egyensúlyban, nyugalomban, szeretetben, bölcsességben éljen. 

Milyen szervekhez kapcsolódnak a csakrák?

Az alábbi táblázatban láthatod összefoglalva a belső elválasztású mirigyek és a csakrák kapcsolatát, a hozzá társított színekkel. Ha a 7 energia központ közül valamelyik működése károsodik, akkor a hozzá tartozó belső elválasztású mirigy működése, valamint a szervezet megfelelő területei és funkciói is károsodnak.

Mit tehetünk, ha felborul az egyensúly?

Az egészséget és az erőt a forgó csakrák megfelelő fordulatszámának elérésével nyerheti vissza a szervezet. Az energia megújulásához hozzájárulnak a légzőgyakorlatok, a mozgás (ha nem monoton), a relaxáció, meditáció, megfelelő étkezés, valamint  kipróbálhatod a harmonizáló hatású ásványokat is. A tapasztalat azt mutatja, hogy bizonyos kövek különösen jól illenek az egyes csakrákhoz. Ezeket a köveket nevezzük csakraköveknek

Milyen csakrakövet válassz?

Minden kristály hatékonyabban működik a csakrák közelében. Az egyes csakrákhoz rendelt kövek fokozzák a csakrakövek hatékonyságát. Egy vagy több csakra hiányos energiaellátottsága testi-lelki problémákkal járhat. A teljes körű kezelést ilyen esetekben egészítik ki igen hatékonyan a kristálykúrák. Ezeket a csakraköveket gyógyköveknek is hívják. Az alábbiakban azt olvashatod, az egyes csakrákat melyik kristályok harmonizálják eredményesen. 

1. csakra (gyökércsakra): gránát, hematit, vörös jáspis, obszidián; 

2. csakra (szakrális vagy szexcsakra): karneol, holdkő, szárder;

3. csakra (napfonat csakra): borostyán, citrin, tigrisszem;

4. csakra (szívcsakra): malachit, smaragd, zöld turmalin, rózsakvarc, jáde;

5. csakra (torokcsakra): akvamarin, kalcedon, türkiz;

6. csakra (harmadik szem csakra): lápiszlazuli, zafír, szodalit, ametiszt; 

7. csakra (koronacsakra): ametiszt, hegyikristály, gyémánt. 

Hogyan használd a csakraköveket?

Ahhoz, hogy a kristályok ereje érvényesülni tudjon, a közeledben kell tartani. Sokszor már az is segít, ha a szobádban van pár kő kitéve, de a nagyobb hatás kedvéért jó, ha magadnál tartasz pár követ, vagy használhatsz ásványból készített arcrollert.  És itt érünk vissza a bevezetőhöz, a csakrakarkötőhöz. 

A legkézenfekvőbb, ha magadon hordod azt a karkötőt, amelyik tartalmaz mindegyik csakrához tartozó követ. Mivel általában a csakrakarkötők egyedi készítésűek, igen különbözőek lehetnek, sokszor kombinálják valamilyen más ásvánnyal. Ez nem von le az értékéből semmit, használd bátran, hiszen így harmóniában tarthatod a szervezetedet!

Facebook
Twitter
LinkedIn

A cikk forrása: 

Gyógyító kristályok kislexikona (Angela Gentner); www. energy.sk

Képek: freepik.com

 

 

Vélemény, hozzászólás?